Assessed value
$2,105,900
$679,500 bldg · $1,426,400 land
Acreage
9.95 ac
$211,648 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1999
1,500 sqft
Owner mailing
Bronxville, NY
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cottage
- Year built
- 1999
- Living area
- 1,500 sqft · 134.0 stories
- Exterior
- clapboard
Site characteristics
- Wetlands
- 1% of parcel area
Recorded sales
Mar 10, 1995
— BARTON MAUREEN B
Bk/Pg 0160/0956