Assessed value
$1,041,700
$206,300 bldg · $835,400 land
Acreage
1.67 ac
$623,772 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1908
1,384 sqft
Owner mailing
Kalliste Hill Great Barrington, MA
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1908
- Living area
- 1,384 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Site characteristics
- Wetlands
- 6% of parcel area
Recorded sales
Dec 28, 2012
— DRUCKER PETER & RICHARD &
Bk/Pg 0238/416+
Jul 15, 1988
— DRUCKER ROBERT S + KAREN S
Bk/Pg 0143/0064
More on Rocky Lane
8 ROCKY LANE
$289,100 · 1.4 ac · Built 1971
20 ROCKY LANE
$306,000 · 3.7 ac · Built 1920
29 ROCKY LANE
$606,500 · 2.79 ac · Built 2002
36 ROCKY LANE
$471,500 · 0.3 ac · Built 1985
46 ROCKY LANE
$185,500 · 1.84 ac
47 ROCKY LANE
$1,041,900 · 1.87 ac · Built 1920
54 ROCKY LANE
$602,800 · 1.32 ac · Built 2003
62 ROCKY LANE
$308,300 · 4 ac · Built 1964