Assessed value
$206,400
$156,700 bldg · $49,700 land
Acreage
0.39 ac
$529,231 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1761
1,956 sqft
Owner mailing
Naples, FL
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Antique
- Year built
- 1761
- Living area
- 1,956 sqft · 1.0 story
- Exterior
- clapboard
Recorded sales
May 3, 2024
— NEWTON CHARLES &
Bk/Pg 273/87
Oct 20, 2020
— DWYER JAMES SURV &
Bk/Pg 0261/0666
Nov 9, 2005
— RIVARD JOHN & SCHUMANN EDWARD
Bk/Pg 0208/0553
Jul 23, 1993
— APPLEYARD WILLIAM E & GERALDINE J
Bk/Pg 0155/1111